Granitas


Granitiniai laiptai

Granitas – tai natūrali gamtinė uoliena randama įvairiose pasaulio šalyse. Nuo seno šis akmuo naudojamas statyboje. Puikiai tinka tiek pastatų interjerui, tiek eksterjerui. Degtu arba tašytu paviršiumi jis puošia įvairias dangas, aikštes bei laiptus.

Granitas yra tvirtas akmuo, tad jis yra labiau naudojamas atliekant lauko darbus nei marmuras. Be to, granitas mažiau sugeria vandens, todėl tinka vidaus ir išorės apdailai. Ilgiausiai tarnauja kvarcito ar smulkiagrūdžio granito plokštės.

Granitiniai stalviršiai pasaulyje yra populiarūs, tačiau Lietuvoje tik dabar sparčiai didėja paklausa tokiems gaminiams. Tokie stalviršiai yra ilgaamžiai. Marmuras dažniau naudojamas palangėms konstruoti, vonios kambariuose įrengiant praustuves: čia nereikia ypatingai tvirtos medžiagos. Akmeninės grindys dažnai klojamos prieškambariuose ar vonios kambariuose. Visuomeniniuose pastatuose grindis patartina dengti granitu, o privačiuose namuose galima naudoti ir marmurą. Baseinų apdailai tinka tiek granitas, tiek marmuras. Židinių apdailai taip pat tinka marmuras, granitas, kadangi šie akmenys yra atsparūs karščiui.

Peržiūrėkite mūsų granito tekstūrų katalogą