Marmuras


Marmuriniai laiptai

Marmuras – natūrali gamtinė kristalinė uoliena. Pasaulyje žinoma daugybė marmuro rūšių išgaunamų įvairiose šalyse. Dėl prabangaus grožio ir spalvų įvairovės marmuras dažniausiai naudojamas pastatų interjero, eksterjero apdailai. Iš marmuro gaminamos palangės, stalviršiai, židinių puošybos elementai. Marmurinės grindys bei laiptai atrodo nepakartojamai ir įspųdingai.

Pastaruoju metu tautiečiai, statantys savo namus, vis dažniau pasirenka akmens apdailą. Uolūs meistrai padarys iš akmens ką tik jūs pageidaujate. Iš akmenų specialistai gamina palanges, laiptus, kloja grindis, montuoja fasadų apdailą.

Pasaulyje galima rasti apie 8.000 rūšių akmenų. Populiariausi naudojami statybose – marmuras, granitas, labradoritas ir smiltainis. Akmens kaina priklauso nuo jo atsparumo, ilgaamžiškumo, abrazyvinių savybių bei retumo.

Akmenį apdoroti yra sunku, todėl vis daugiau randasi pardavėjų, siūlančių prekes, pagamintas iš dirbtinio akmens. Tiesa, kai kurie dirbtiniai akmenys yra patvarūs, būtent tokie akmenys ir kainuoja brangiau. Tačiau jie negali atkartoti savito, naturalaus akmens rašto. Todėl labiausiai vertinami natūralūs akmenys: marmuras ir granitas.

'VHH' kriaukle2

Marmuras už granitą yra 1,5-2 kartus minkštesnis pagal Moso skalę, tad įbrėžimų gali padaryti ir žmogus atėjęs iš gatvės, kur yra dulkių ir smėlio, todėl lauko apdailai patariama jo nenaudoti. Marmuras tarnauja 25-75 m.

Norint, kad akmuo ilga laiką išliktu gražus, blizgantis – jį reikia prižiūrėti, poliruoti, impregnuoti ar vaškuoti. Galima akmens plokštę nupoliruoti matiniu efektu arba padaryti reljefą ant plokštės. Kur kas brangiau kainuoja apdoroti akmenį terminiu būdu. Poliruota akmens plokštė yra atsparesnė išorės veiksniams, joje neatsiranda mažų įtrūkimų, tad ir drėgmė minimaliai patenka į mūrą.

Kuriant eksterjiero dizianą akmuo dažniausiai naudojamos fasadų, baseinų apdailai, takeliu klojimui. O interjierui iš akmens gaminami stalviršiai, palangės, laiptai, židiniai. Fasado apdailai labiau tinka granitas , kadangi musu klimatineje zonoje dažni rūgštiniai lietūs. Marmuras mažiau atsparus rugštims, tad gali patamsėti, ant plokštės gali atsirasti dėmės.

Peržiūrėkite mūsų marmuro tekstūrų katalogą